15/09/2021

Actualización horarios autobus bachiller Ferro Couselo curso 2021/2022

Bus 1 – Microbus empresa Iacobus

Loiro 7:35 horas.

Bentraces  7:40h ( Parada As Pezocas)

Sobrado do bispo 7:45h ( Parada Praza de San Xoan)

Barbadás: 7:50h (Parada Concello)

Debaixo ponte da autovía ( A Valenzá) : 8:00 horas ( alumnos/as I.E.S Universidade Laboral )

Piñor 8:05h ( Parada Campo de Roma)

Parada de Piñor: 8:08h ( Parada Rúa A Chaira, despois do Campo de futbol)

Finca Fierro ( Rúa Milladoiro) : 8:15h

Bus 2Autobus empresa Iacobus

As Lamas – A Valenzá:

  • Debaixo ponte da autovía ( alumnos/as I.E.S Ferro Couselo): 8:00 horas.
  • Moraima: 8:02 horas
  • Farola: 8:04 horas
  • Antiguo Centro Médico: 8:06 horas
  • Viaqua: 8:08 horas
  • Macauto: 8:10 horas

 

O presente horario estará vixente dende o xoves, día 16 de setembro de 2021.

O xoves, día 16 de setembro non haberá un autobús para o horario de presentación do alumnado de 2º de Bacharelato pero poderan facer uso do autobús no horario  indicado.

 

No autobús será obrigatorio o uso da mascarilla.

Noticias, Transporte

02/12/2022

La “fábrica de santos” de Barbadás dio trabajo a docenas de familias durante 30 años para hacer cerámica y porcelana

Sinda Benavies Cacheiro e María Eugenia Forneiro Cruz diante da casa que nos anos 70, tiña no baixo o forno da empresa de cerámica "Ceramicart", antecedente de "Galos" . -Concello de Barbadás

Emprendimiento en Barbadás

02/12/2022

Mesa interinsitucional contra la violencia de género

El encontro se mantuvo en el salón de plenos del Concello de Barbadás

02/12/2022

Programación de Navidad 2022-23 en Barbadás

TEATRO, DEPORTE, MÚSICA, OCIO Y VISITAS DE PAPÁ NOEL, APALPADOR, REYES MAGOS .....

CONTENT.1670374672

SINGLE.1670374672